AO: Filip bez plasmana u osminu finala, Ćorić bolji nakon preokreta

Srpski teniser Filip Krajinović neće igrati u drugoj nedelji Australijan opena.

Krajinovic

Njega je u trećem kolu prvog grend slema sezone nadigrao Hrvat Borna Ćorić.

U meču koji je trajao nešto manje od tri sata, Ćorić je slavio nakon preokreta. Filip je ubedljivo dobio prvi deo meča, ali je u nastavku duela bolji bio hrvatski teniser – 2:6, 6:3, 6:4, 6:3.

Borna će u osmini finala igrati protiv igrati protiv boljeg iz duela PuijPopirin.

Krajinović je uprkos porazu ostvario svoj najbolji grend slem rezultat u karijeri.

TOK MEČA:

Iako je meč počeo nešto lošijim tenisom i velikim brojem grešaka sa obe strane, Krajinović je vrlo brzo, uz dva brejka prednosti, stigao do vođstva od 4:1. Borna u ovom delu meča nije iskoristio dve šanse da Filipu oduzme servis, pa je srpski teniser sa 6:2 dobio prvi set.

Hrvat je potom vezao tri dobijena gema za brejk i 3:0 u drugoj deonici susreta. Prednost je sačuvao do kraja seta, a do izjednačenja je stigao sa 6:3.

Iako je bolje rangirani teniser kako je meč odmicao pojačavao nivo igre, Filip se relativno dobro držao. Treći set rešen je brejkom u sedmom gemu, a Ćorić ga je dobio sa 6:4.

Lavovski su se borili na startu četvrog seta, ali je iz te borbe Hrvat izašao sa velikom prednošću od 4:0. Imao je i vođstvo od 5:1, a u gemu u kom je servirao za set Filip je brejkom smanjio vođstvo rivala na 5:3. Međutim, Borna je ekspresno uzvratio ribrejkom i sa 6:3 završio ovaj meč.

Teme:   Australian Open, Borna Ćorić, Borna Ćorić, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti