27/01/16 - 11:21h

AO: Fereru samo set, Marej u polufinalu

Britanski teniser Endi Marej plasirao se u polufinale Australijan Opena, nakon što je sa 3:1 u setovima savladao Španca Davida Ferera.

Marej

Marej

Meč između Endija Mareja i Davida Ferera trajao je tri sata i 25 minuta, a britanski teniser slavio je sa 6:3, 6:7, 6:2, 6:3 i plasirao se u polufinale Australijan Opena.

Ferera je servis bolje služio i imao je manje neiznuđenih grešaka, ali je Marej mnogo bolje riternirao i imao je duplo više vinera.

Britanac je prvi set dobio nakon što je iskoristio prvu brejk loptu. Poveo je sa 3:1, a brejk prednosti čuvao je do kraja seta – 6:3.

Ferer je na startu drugog seta poveo sa 3:0, ali je Marej uspeo da izjednači rezultat. Posle 4:4 obojica su osvajali svoje servis gemove, pa je ovaj deo meča završen u taj-brejku koji je Španac dobio sa 7:5.

U preostala dva seta Marej je diktirao igru i Španac nije imao mnogo šansi. U oba seta je Britanac napravio po dva brejka, dok je Ferer samo jednom, u četvrtom setu, uspeo da oduzme servis Mareja – 6:2, 6:3.

Marej u polufinalu čeka pobednika iz meča u kom se sastaju Miloš Raonić i Gael Monfis.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2016, David Ferer, Endi Marej, Grend Slem, Teniseri, Turniri, Vesti