Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u prvoj rundi Australijan opena.

J. Tipsarević6314
G. Dimitrov4666

Janko Tipsarevic

Njega je sa 3:1 u setovima, nakon preokreta, eliminisao Bugarin Grigor Dimitrov.

Trenutno 21. igrač sveta slavio je posle dva sata i 36 minuta igre – 4:6, 6:3, 6:1, 6:4.

Naredni rival bugarskog tenisera biće Urugvajac Pablo Kuevas, koji je nešto ranije danas eliminisao Dušana Lajovića.

TOK MEČA:

U prva dva gema obojica su propustili po dve šanse za brejk. Dimitrov do kraja seta nije uspeo da realizuje još dve prilike, a Tipsarević je iskoristio treću za prednost od 5:4. Servirao je za set i dobio ga sa 6:4. Međutim, Bugarin je uspeo da dođe do potpunog preokreta, a Tipsarević je posustajao kako je meč odmicao.

Brzo je Dimitrov stekao prednost od 3:0 na početku drugog seta, a sačuvao ju je sve do kraja ove deonice susreta – 6:4. Na startu trećeg dela meča imao je vođstvo od 4:0 pre nego što je Janko uspeo da se upiše na semafor, a potom je vezao još dva dobijena gema – 6:1 i poveo sa 2:1 u setovima.

U četvrtom setu Tipsarević se dobro držao sve do desetog gema, kada mu je Dimitrov oduzeo servis za konačnih 6:4 i plasman u narednu rundu.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Grigor Dimitrov, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti