20/01/20 - 04:16h

AO: Đere zaustavljen na startu

Srpski teniser Laslo Đere poražen je posle velike borbe na startu Australijan opena.

L. Đere4626
J. Nišioka6367

Bolji od njega bio je Japanac Jošihito Nišioka, trenutno 71. igrač sveta.

Japanski teniser slavio je sa 3:1 u setovima, posle nešto manje od tri sata tenisa – 6:4, 3:6, 6:2, 7:6 (7:1).

Uprkos ranoj eliminaciji Đere neće gubiti poene, jer je i prošle godine ispao u prvoj rundi.

TOK MEČA:

Laslo je već u prvom gemu morao da se suočava sa brejk loptom rivala, a onda je u šestom propustio dva prilike da mu oduzme servis. Gem kasnije Japanac je iskoristio petu brejk šansu, poveo sa 4:3 i prednost je čuvao do kraja seta – 6:4.

Poveo je sa 2:0 i na startu druge deonice meča, ali je Laslo do 3:3 uspeo da poravna i smanji vođstvo rivala. Od tog trenutka vezao je još tri dobijena gema i potpuno preokrenuo rezultat u svoju korist – 6:3 za 1:1 u setovima.

Nišioka je furiozno ušao u treći set. Stekao je prednost od 4:0 pre nego što je Đere uspeo da se “upiše na semafor”. Smanjio je srpski teniser njegovo vođstvo na 4:2, ali je uz novi brejk Japanac slavio sa 6:2 u ovom setu.

U četvrtom delu meča vodili su najveću borbu do tada. U prva četiri gema viđeno je isto toliko brejkova, a do kraja seta obojica su još po jednom oduzeli servise jedan drugoga. Set je završen u taj-brejku, ali je posle snažne borbe u prvih 12. gemova Laslo uspeo da osvoji samo jedan poen. Nišioka je sa 7:1 stigao do plasmana u drugu rundu Australijan opena.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Laslo Đere, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti