Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da prođe u drugo kolo Australijan opena.

L. Đere7416
J. Donskoj6667

Laslo Djere (Foto: D. Perunicic, Tenis Uzivo)

Bolji od njega na startu prvog grend slema sezone bio je ruski teniser Jevgenij Donskoj.

Đere je bolje započeo susret, ali je Donskoj slavio nakon preokreta, sa 3:1 u setovima, posle tačno tri sata tenisa.

Rus će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz meča u kom se sastaju Marko Čekinato i naš teniser Filip Krajinović.

TOK MEČA:

Rus je meč otvorio brejkom i brzo stekao prednost od 2:0. U šestom gemu Đere je poravnao rezultat na 3:3, a do kraja prvog dela meča i jedan i drugi su čuvali svoje servise. Set je završen u taj-brejku, posle 12 poena, a sa 7:5 dobio ga je srpski teniser.

Na isti način Donskoj je započeo i drugu deonicu susreta, samo što je ekspresno stigao do prednosti od 3:0 pre nego što je Đere uspeo da dođe do prvog gema. Uzvratio je Laslo ribrejkom u sedmom gemu, a zatim izjednačio na 4:4, međutim Rus je vezao narednih pet gemova, dobio drugi set sa 6:4 i poveo sa 3:0 u trećem.

Đere je na kratko prekinuo seriju rivala, smanjio njegovu prednost na 3:1, ali je Donskoj novim nizom slavio sa 6:1 u trećem setu.

Srpski teniser je bio bolji igrač u četvrtom setu, čuvao je servis, ali nije iskoristio jedinu šansu za brejk koju je imao i to ga je koštalo izgubljenog meča. Posle 12 odigranih gemova set je završen u taj-brejku, a Donskoj ga je osvojio sa 7:5.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Laslo Đere, Laslo Đere, Teniseri, Turniri, Vesti