AO: Borbeni Kecmanović poražen na debiju

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u drugu rundu Australijan opena.

M. Kecmanović633
F. Verdasko766

Source: Adam Pretty/Getty Images

On je prvi put zaigrao u glavnom žrebu jednog grend slema, a poražen je od Španca Fernanda Verdaska u tri seta.

Na terenu su proveli dva sata i 14 minuta, a španski teniser slavio je sa 7:6 (7:5), 6:3, 6:3.

Njegov naredni rival biće bolji iz duela Majkla Moha i Radua Albota.

TOK MEČA:

Od samog starta vodili su veliku borbu, a srpski teniser je odlično parirao iskusnijem rivalu. Do prvih brejk šansi došao je Verdasko, u 12. gemu prvog seta. To su ujedno bile i set lopte, ali Španac nije uspeo da ih iskoristi. Kecmanović se izborio za taj-brejk, koji je posle 12 odigranih poena pripao Verdasku – 7:5.

U drugom setu srpski teniser je pretrpeo tri brejka, a samo je jednom uspeo da oduzme servis protivnika. Španac je slavio sa 6:3, a zahvaljujući brejku prednosti istim rezultatom dobio je i treći deo meča.

Teme:   Australian Open, Grend Slem, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti