15/01/13 - 09:00h

AO: Bojana nakon preokreta u drugom kolu!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u drugo kolo Australian Opena, nakon što je u prvoj rundi sa 2:1 porazila Mariju-Teresu Toro-Flor iz Španije.

B. Jovanovski266
M.T. Toro-Flor643
Bojana Jovanovski

Sat vremena i 37 minuta trajao je meč prvog kola Australian Opena između Srpkinje Bojane Jovanovski i Marije-Terese Toro-Flor iz Španije. Posle izgubljenog prvog seta, naša teniserka zabeležila je pobedu i plasirala se u drugo kolo prvog grend slema sezone.
Prvi set je Toro-Flor dobila sa 6:2. Napravila je tri brejka, a Bojana je uspela da vrati samo jedan, pa je uz pomoć dva brejka prednosti španska teniserka povela sa 1:0 u setovima posle 26 minuta igre.
U drugom setu smo imali prilike da vidimo čak sedam brejkova. Naša teniserka je osvojila jedan gem više na servis protivnice, pa je došla do izjednačenja, dobivši ovaj set sa 6:4.
Toro-Flor je oduzela Bojani servis na početku treće deonice meča, ali je naša teniserka uzvratila ribrejkom već u narednom gemu. Došla je do još jednog brejka za vođstvo od 3:1, što je bilo dovoljno da lagano dođe i do osvojenog seta i spakuje kofere španskoj teniserki.
Bojana je posle Novaka Đokovića, Janka Tipsarevića, Ane Ivanović, Jelene Janković i Vesne Dolonc postala šesti predstavnik Srbije u drugoj rundi Australian Opena.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2013, Bojana Jovanovski, Prvo kolo, Teniserke, Turniri