24/01/16 - 11:14h

AO: Berdih se provukao, Bautista pao posle pet setova

Češki teniser Tomaš Berdih treći je četvrtfinalista na Australijan Openu, posle Novaka Đokovića i Keija Nišikorija. Čeh je u osmini finala slavio protiv Španca Roberta Bautiste, sa 3:2 u setovima.

Tomas Berdih

Meč između Berdiha i Bautiste trajao je tri sata i 20 minuta, a Čeh je slavio sa 4:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:3 i plasirao se u četvrtfinale Australijan Opena.

Prvi set trajao je 33 minuta, a šesti teniser sveta kao da nije bio na terenu. Bautista je držao tempo igre, i na kraju slavio sa 6:4, bez mnogo muke. Sa druge strane, Berdih se prilično namučio da dobije drugi set. Rezultat je bio 6:4 za Čeha, a ovaj deo meča trajao je 51 minut.

Ni u trećem setu zadatak nije bio lak za češkog tenisera. Španac je pružao jak otpor, ali je Berdih posle 44 minuta sa 6:3 dobio ovaj deo meča i poveo sa 2:1 u setovima.

Taman kad je izgledalo da se sve privodi kraju, Bautista je odigrao sjajan set! Prepustio je Berdihu samo jedan gem i posle 39 minuta igre u ovom delu meča izjednačio na 2:2.

U odlučujućem setu Berdih se ”probudio” i brzo došao do vođstva od 5:1. Bautista je nakon toga osvojio još dva gema i smanjio vođstvo Čeha na 5:3, ali je Berdih u narednom gemu servirao za pobedu i iskoristio prvu meč loptu.

U četvrtfinalu Berdih čeka boljeg iz susreta Rodžera Federera i Davida Gofana.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2016, Grend Slem, Teniseri, Tomaš Berdih, Turniri, Vesti