16/01/13 - 08:30h

AO: Bartoli prejaka za Vesnu Dolonc

Srpska teniserka Vesna Dolonc nije uspela da se plasira u treće kolo Otvorenog prvenstva Australije. Ona je sa 2:0 u setovima poražena od 11. nosioca, Francuskinje Marion Bartoli.

V. Dolonc50
M. Bartoli76
Vesna Dolonc

Naša teniserka je u prvom setu pružila sjajnu igru. Oduzela je Francuskinji servis već u prvom gemu, ali nije uspela da realizuje prednost. Tri puta su osvajale gem na servis druge, dok nisu izjednačile rezultat na 4:4. Usledila su tri gema bez brejkova, a onda je Bartoli došla do poslednjeg brejka u ovom setu i povela sa 1:0 (7:5).
Nakon izgubljenog prvog seta, Vesna kao da je prestala da se bori, a Bartoli je bila puna samopouzdanja. Naša teniserka je u ovom delu meča osvojila samo jedanaest poena, a Bartoli je iskoristila tri od četiri brejk lopte. Set je trajao samo 28 minuta, a Vesni je preostalo jedino da čestita protivnici, koja je u ovom meču bila veći favorit.
U trećem kolu Bartoli će igrati protiv Elene Makarove, a naša teniserka je ovim porazom završila učešće na Australian Openu.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2013, Grend Slem, Teniserke, Turniri, Vesna Dolonc, Vesti