26/01/13 - 17:12h

AO: Azarenka odbranila titulu!

Beloruska teniserka Viktorija Azarenka odbranila je titulu na Australijan Openu. Prva teniserka sveta u finalu je nakon preokreta savladala Kineskinju Na Li, šestu igračicu na WTA listi (4:6, 6:4, 6:3).

Viktorija Azarenka

Posle sedam viđenih brejkova, prvi set je Kineskinja dobila sa 6:4 posle 46 minuta igre. Druga deonica meča trajala je skoro sat vremena, a završila se istim rezultatom kao i prethodna, samo je ovoga puta rezultat bio na strani Azarenke. Treći set obeležio je nezgodan pad Na Li. Kineskinja je pri padu udarila glavu, pa je usledila pauza ne bi li doktori utvrdili ima li potresa mozga. Nakon ponovnog početka meča Azarenka je nastavila sa dobrom igrom, napravila je brejk i došla do pobede u trećem setu – 6:3. Vika je tako došla do svoje druge grend slem titule u karijeri, i druge u Melburnu.

Dve duge nedelje su iza mene. Mnogo toga bih htela da vam kažem, ali ne znam kako da počnem. – rekla je Beloruskinja, koja je kraj meča dočekala u suzama. – Hvala svima koji su mi bili podrška. Uvek ću imati jedno posebno sećanje na ovaj teren, a vi ćete uvek biti u mom srcu.

Teme:   Australian Open, Australian Open 2013, Grend Slem, Na Li, Turniri, Vesti, Viktorija Azarenka