24/01/23 - 12:49h

AO: Azarenka eliminisala treću na svetu, u polufinalu protiv Ribakine

Beloruskinja Viktorija Azarenka i Elena Ribakina iz Kazahstana boriće se za prolaz u finale Australiajn opena.

Viktorija Azarenka

Azarenka je u meču četvrtfinala bila bolja od treće teniserke sveta Džesike Pegule.

Nakon sat vremena i 39 minuta igre, ona je slavila rezultatom 6:4, 6:1.

U prvom setu su najpre obe propustile po dve set lopte, da bi Viktorija na samom kraju iskoristila novu priliku da dobije ovaj deo duela. U drugom setu vezala je tri brejka, a njena rivalka uspela je da vrati jedan servis.

Azarenka je poslednji put u polufinalu Melburna bila 2013. godine. Tada je uspela i da odbrani titulu.

Ribakina je do polufinala došla pobedom nad Jelenom Ostapenko.

Njihov susret trajao je sat vremena i 21 minuta, a Elena je protivnicu nadigrala rezulatatom 6:2, 6:4.

U oba seta ona je napravila po dva brejka, dok je Ostapenko realizovala jednu brejk loptu u drugom delu meča.

Ribakina je aktuelna šampionka Vimbldona.

Teme:   Australian Open, Teniserke, Turniri, Vesti, Viktorija Azarenka