16/01/13 - 09:32h

AO: Ana u trećem kolu, sledi duel sa Jelenom!

Najbolje rangirana srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u treće kolo Otvorenog prvenstva Australije. Ona je sa 2:1 u setovima savladala Jang-Jan Čen iz Kineskog Tajpeha.

A. Ivanović716
J.J Čen564
Ana Ivanović

Meč između Ivanovićeve i Čen trajao je dva sata i 20 minuta, a naša teniserka je slavila sa 2:1.
Ana je lako povela sa 3:0 u prvom setu, a onda je Čen osvojila narednih pet gemova i prešla u vođstvo od 5:3. Ivanovićeva je uz pomoć dva brejka koja su usledila uspela da izvuče pobedu u ovom delu meča (7:5).
Drugi set igrao se 43 minuta. Ana je prokockala dve brejk šanse, a Čen je iskoristila tri od četiri, koliko ih je imala. Iako rezultat govori suprotno (6:1), ni ovaj deo meča teniserka iz Kineskog Tajpeha nije završila lako.
Ana je treći set otvorila oduzevši Čen servis. Lako je došla do još jednog brejka i povela sa 4:1. Do kraja meča Čen je uspela da osvoji samo još jedan gem, i to na servis naše teniserke, a Ana je iskoristivši drugu meč loptu prošla u treću fazu takmičenja na Australian Openu. Ivanovićeva će se u trećem kolu sastati sa Jelenom Janković, koja je nešto ranije sa 2:1 savladala Mariju Žoao Keler iz Portugalije.

Teme:   Ana Ivanović, Australian Open, Australian Open 2013, Grend Slem, Teniserke, Turniri, Vesti