17/01/14 - 11:54h

AO: Ana u osmini finala!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u osminu finala na Otvorenom prvenstvu Australije, nakon što je posle preokreta došla do pobede nad domaćom teniserkom Samantom Stosur.

A. Ivanović666
S. Stosur742
Ana Ivanovic

Prva tri gema prošla su bez previše uzbuđenja, a Ana je odlično servirala i protivnici nije prepustila nijedan poen na svoj servis. U četvrtom gemu dolazi do prve brejk lopte, ali je ne koristi, pa Stosur izjednačava rezultat na 2:2. Već u narednom gemu Australijanka uzvraća neiskorišćenom brejk loptom, i dozvoljava Ani da povede sa 3:2, a nakon još jednog izjednačenja Stosur dolazi do nove brejk šanse i ovoga puta oduzima servis našoj teniserki. Bez izgubljenog poena potvrdila je domaća teniserka brejk i povela sa 5:3, ali Ana uspeva da ostane u meču. Nakon 5:4 vraća brejk i još jednom dolazi do poravnanja rezultata – 5:5. Ivanovićeva je u toku ovog dela meča spasila četiri set lopte i uspela da se izbori za taj-brejk. Nastavile su sa izjednačenom igrom, a meč je pri rezultatu 8:7 za Stosur prekinut na petnaestak minuta zbog kiše. Kada su se vratile na teren, domaća teniserka dobila je ovaj deo meča sa 10:8 posle sat vremena i osam minuta igre.

Ana je već u prvom gemu drugog seta imala dve brejk šanse, ali je ponovo greškama iz forhenda i bekenda ispustila priliku da povede. U naredna tri gema nije bilo bitnijih dešavanja, pa je rezultat u drugom setu izjednačen – 2:2. Naša teniserka naplatila je propuštene šanse u petom gemu drugog seta. Forhend je počeo da je služi, pa je lako stigla do 40:15, da bi istim udarcem stigla do ukupno drugog brejka u meču – 3:2. Do kraja seta bila je fokusirana na svoje servis gemove, što se i isplatilo – sačuvala je brejk prednosti i dobila ovaj set sa 6:4.

Nastavila je Ivanovićeva u istom ritmu, pa je novi brejk stigao već na startu odlučujućeg seta. Ekspresno je povela sa 2:0, a sve do vođstva od 3:2 nije bilo većih problema za srpsku teniserku. Šesti gem ovog seta igrao se dosta duže od ostalih, ali posle 11 odigranih poena i spašene brejk lopte, Ana uspeva da dođe do prednosti od 4:2. U sedmom gemu Ana potvrđuje bolju igru u ovom delu meča i još jednom oduzima servis Australijanki. Servira za pobedu i osvaja ovaj set sa 6:2.

U osmini finala igraće sa najboljom na svetu – Amerikankom Serenom Vilijams. Taj meč, kao i sve ostale mečeve koji naši teniseri igraju na Australijan Openu moći ćete da gledate na našem sajtu.

Teme:   Ana Ivanović, Australian Open, Australian Open 2014, Grend Slem, Samanta Stosur, Teniserke, Treće kolo, Turniri, Vesti