18/01/13 - 09:45h

AO: Ana savladala Jelenu za plasman u osminu finala

Iako smo svi priželjkivali da ovakav duel gledamo u finalu Australian Opena, žreb je odlučio da se to dogodi ranije. Ana Ivanović i Jelena Janković sastale su se u trećem kolu Otvorenog prvenstva Australije, a bolja u srpskom derbiju bila je Ivanovićeva. Ona je sa 2:0 u setovima savladala Jelenu i plasirala se u osminu finala na prvom grend slemu sezone.

A. Ivanović76
J. Janković53
Ana Ivanović

Sat vremena i 25 minuta trajao je srpski derbi na Australian Openu. Jelena je već u drugom gemu imala četiri brejk šansi, ali ni jednu nije iskoristila. Ono što njoj nije pošlo za rukom, uradila je Ana u sledećem gemu i povela sa 2:1. Još jednom je oduzela Jankovićevoj servis u sedmom gemu za vođstvo od 5:2, ali se sa deset vezanih poena Jelena vratila u igru i uz dva brejka došla do izjednačenja. Nije uspela ništa više sem toga, jer joj je Ana već u narednom gemu oduzela servis, a onda došla i do pobede u prvom setu.
Iako su obe igrale sjajno, Ana je bila za nijansu bolja, pa je nakon osvojenog prvog seta lako došla i do drugog. Od tri brejk lopte iskoristila je dve, i zahvaljujući tome došla je do pobede posle 34 minuta igre u ovom setu.
Ivanovićeva će se u osmini finala sastati sa četvrtim nosiocem, Agnješkom Radvanskom.

Teme:   Ana Ivanović, Australian Open, Australian Open 2013, Grend Slem, Jelena Janković, Teniserke, Vesti