23/01/16 - 12:49h

AO: Ana ispala nakon drame

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u osminu finala na Australijan Openu. Iako je Ana povela sa 1:0, Amerikanka Medison Kiz preokrenula je rezultat u svoju korist i slavila sa 2:1 u setovima.

A. Ivanović644
M. Kiz466
Ana Ivanovic, Getty Images

Ana Ivanovic

Meč između Ane Ivanović i Medison Kiz trajao je dva sata i pet minuta, a Amerikanka je do pobede i plasmana u osminu finala došla nakon preokreta – 2:1.

Ana je igrala odlično na početku meča, uprkos malim problemima sa servisom. Spasila je dve brejk lopte u sedmom gemu, a zatim u desetom uspela da oduzme servis protivnici i slavi u ovom delu meča sa 6:4.

Započele su drugi set u kome je Ivanovićeva povela sa 1:0, a onda je meč prekinut, jer je Aninom treneru Najdželu Sirsu pozlilo. Posle desetak minuta drame, Ivanovićeva je vidno zabrinuta, zajedno sa Kiz napustila teren, a meč je nastavljen posle nekog vremena, kada se srpska teniserka uverila da je Sirs u boljem stanju.

Po povratku na teren Ana je uz brejk prednosti povela sa 4:2, ali je Kiz uspela da preokrene rezultat i veže četiri dobijena gema za pobedu u ovom delu meča – 6:4.

U treći set Ana je ušla dekoncentrisana, što je i razumljivo, ali je uspela da povede sa 3:0. Prednost je prokockala, jer je Kiz uspela da izjednači rezultat, a zatim i napravi brejk za vođstvo od 4:3. Brejk je čuvala sve do kraja seta, koji se završio sa 6:4 u korist Amerikanke.

Teme:   Ana Ivanović, Australian Open, Australian Open 2016, Grend Slem, Medison Kiz, Teniserke, Turniri, Vesti