ANTALIJA: Kecmanović ispustio prvi ATP trofej

Miomir Kecmanović nije uspeo da dođe do trofeja na ATP turniru u Antaliji.

M. Kecmanović761
L. Sonego676

Miomir Kecmanovic

Trenutno 82. igrač sveta u svom prvom ATP finalu poražen je od Italijana Lorenca Sonege.

Momak iz Italije slavio je nakon preokreta, sa 2:1 u setovima – 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), 6:1.

Velika i izjednačena borba trajala je skoro dva i po sata u prva dva seta, a oba su rešena u taj-brejku. Imao je Miomir i meč loptu u drugom delu susreta, ali je propustio da je iskoristi, a nakon što je dobio drugi set, Sonego je pojačao tempo i sa ubedljivih 6:1 za svega 25 minuta potpuno preokrenuo rezultat.

Ovo finale doneće srpskom teniseru značajan napredak na ATP rang listi, pa će od ponedeljka prvi put u karijeri biti među najboljih 65 na svetu.

Sada ga očekuje putovanje u London, gde će mu na startu Vimbldona rival biti Roberto Karbaljes Baena.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Antaliji, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti