08/09/19 - 10:14h

Andresku savladala Serenu za trofej na Us Openu

Kanađanka Bjanka Andresku u Njujorku je došla do svoje prve grend slem titule u karijeri.

Ona je u finalu nadigrala sedmostruku šampionku US Opena, Serenu Vilijams.

U duelu koji je trajao sat vremena i 42 minuta, Andresku je bila bolja sa 2:0 u setovima.

Ona je odmah na startu prvog seta došla do brejka. Drugu priliku za brejk imala je u sedmom gemu, ali nije uspela da realizuje šest brejk lopti. U narednom gemu sačuvala je servis, da bi zatim, još jednim brejk, osvojila set rezultatom od 6:3.

U drugom setu Bjanka je sigurno startovala, a zatim napravila brejk koji je Serena odmah vratila. Kanađanka je, uz još dva brejka, došla do prednoti od 5:2, ali u osmom gemu nije uspela da realizuje meč loptu. Vilijamsova je vratila oba servisa i izjednačila rezultat na 5:5. Duel je rešen na samom kraju kada je Bjanka drugom meč loptom i na servis protivnica slavila rezultatom od 7:5.

Andresku je na US Open došla kao 15. teniserka sveta, a od ponedeljka će biti peta na WTA listi.

Ona je postala prva kanadska teniserka koja je slavila u finalu nekog grend slema.

Vilijamsova i prošle godine nije uspela da osvoji trofej, a tada je u finalu bolja od nje bila Japanka Naomi Osaka.

Amerikanka se borila za svoju 24, grend slem titulu, a da ju je osvojila bila bi izjednačena sa rekordom koji drži Margaret Kort.

Teme:   Grend Slem, Serena Vilijams, Teniserke, Turniri, US Open, Vesti