28/05/16 - 18:36h

Ana nakon poraza: Preopteretila sam se pritiskom

Srbija je ostala bez predstavnice u ženskom singlu na Rolan Garosu nakon današnjeg poraza Ane Ivanović od Eline Svitoline.

Ana Ivanovic, Brisbane (Reuters)

Ana Ivanovic

Ana je poražena sa 6:4, 6:4, nakon što je propustila puno prilika da preuzme kontrolu u meču. To je bio njen prvi poraz od Svitoline nakon što je slavila u svih sedam prethodnih duela.

Mislim da sam imala dosta šansi u celom meču, čak i u drugom setu kada sam se vratila sa 4:1, ali u odlučujućim trenucima forhend mi je popustio. Dosta sam grešaka pravila, nisam nikako uspevala da udaram sa dovoljno snage i spina kao u prethodnim mečevima. To mi je otežalo posao.Teško mi pada poraz, pogotovo što ona nije toliko dobro igrala u prvom setu, i ona je grešila, ali nisam uspevala da odigram kako sam želela kada je bilo potrebno. Kretanje je glavni uzrok grešaka, malo i nervoza jer sam mnogo želela pobedu, a znala sam da imam dobar skor sa njom. Često se to dešava kada mnogo želim pobedu, budem u grču i previše se opteretim. Nisam se dobro nameštala na udarce, nisam bila slobodna i opuštena, stvorila sam sebi pritisak jer sam dobro igrala u poslednjih nekoliko mečeva i zaista sam razočarana rezultatom – rekla je Ana posle meča.

Spkinja je pretrpela čak sedam brejkova, pa joj ni pet napravljenih nije pomoglo.

Bili su teški uslovi, loptica nije išla, i ona je dosta grešila na servisu, ali ponavljam, nisam iskoristila šanse i to je odlučilo – zaključila je Ana, i najavila da će joj jedini pripremni turnir pred Vimbldon biti u Majorki.

Teme:   Ana Ivanović, Rolan Garos, Vesti