05/03/15 - 09:07h

Ana lako do četvrtfinala (WTA Monterej)

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Montereju! Srpkinja je u drugoj rundi eliminisala Francuskinju Polin Parmentije rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:2, nakon jednog sata i 7 minuta igre. Ana će se u borbi za polufinale boriti sa Kristinom Mladenović.

A. Ivanović66
P. Parmentije32
Ana Ivanovic

Duel je dobro počeo za teniserku iz Srbije koja je već u četvrtom gemu oduzela servis rivalki i došla do prednosti od 3:1. U nastavku seta brejkova nije bilo, Francuskinja je pokušavala da se vrati u meč, ali je Ana Ivanović uspešnim servisima sačuvala stečeno i lako osvojila prvi set rezultatom 6:3.

U drugom setu opet je Srpkinja napravila rani brejk, već u trećem gemu za 2:1, a zatim je u nastavku seta dominantnom igrom pokazala da plasman u četvrtfinale neće doći u pitanje. Novi brejk viđen je u sedmom gemu, kada je Ana Ivanović ponovo ouzela servis rivalki, došla do 5:2, a potom materijalizovala stečeno za konačnih 6:2 u drugom delu igre.

Ana Ivanović će se u narednom kolu sastati sa Kristinom Mladenović, koja je iz takmičenja eliminisala eru Zvonarjovu iz Rusije sa 6:4, 6:2.

Turnir u Montereju, na kojem Ana Ivanović brani titulu, igra se za nagradni fond od 500.000 dolara.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti