Miomir Kecmanović takmičenje na turniru u Akapulku završio je u prvom kolu.

M.Kecmanović705
D. Šapovalov667

Miomir Kecmanović

Bolji od njega bio je Denis Šapovalov iz Kanade.

U duelu koji je trajao dva sata i 15 minuta, Šapovalov je slavio sa 2:1, po setovima 6:7 (4:7), 6:0, 7:5.

U prvom setu Šapovalov je imao brejk prednosti iz rezultat od 5:2, ali je Srbin uspeo da vrati servis, a zatim veže još jednu brejk loptu. Odmah nakon toga i Denisu je pošlo za rukom da dođe do izjednačenja, pa je ovaj deo meča završen u produžetku koji je Miomir dobio prvom set loptom.

Drugi set pripao je Šapovalovu bez izgubljenog gema, da bi u trećoj deonici susreta Kanađanin vodio sa 5:3. Ponovo je Kecmanović uspeo da izjednači, ali ne i da dođe do preokreta, te je njegov rival osvojio poslednja dva gema i drugom meč loptom došao do pobede.

U drugoj rudi Denis će se sastati sa trećim favoritom Tejlorom Fricom.

Turnir u Akapulku je iz serije 500, a ukupan nagradni fond mu je 2,013,940 dolara. Pobednik će osvojiti ček na 376,620 i 500 ATP poena. Za prvog nosioca postavljen je Španac Karlos Alkaraz, a njegov sunarodnik Rafael Nadal neće braniti titulu osvojenu prošle godine.

Teme:   ATP Akapulko, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti