18/03/21 - 10:05h

AKAPULKO: Porazi Kecmanovića i Đerea

Srpskai teniseri Miomir Kecmanović i Laslo Đere doživeli su poraze u osmini finala na ATP turniru u Akapulku.

Đerea je eliminisao drugi favorit, Nemac Aleksandar Zverev.

U meču koji je trajao sat i po vremena, Saša je slavio rezultatom od 6:4, 6:3.

U prvi set bolje je ušao Laslo. Imao je vođstvo od 3:1, ali je Zverev uspeo da dođe do preokreta. Na startu drugog seta Nemac je odmah naravio brejk, a Đere je već u narednom gemu uspeo da ga vrati. U drugom delu seta Saša je napravio još dva brejka i time završio meč u svoju korist.

Naredni rival biće mu Kasper Rud.

Kecmanovića je iz daljeg takmičenja izbacio 16. igrač planete Grigor Dimitrov.

I njihov susret trajao je sat i po vremena, a Bugarin je bio bolji rezultatom od 6:4, 6:2.

Na startu prvog seta Miomir je odmah napravio brejk, da bi njegov rival nakon toga došao do dva vezana brejka. U 9. gemu Srbin je došao do izjednačenja u brejkovima, ali je odmah zatim Dimitrov realizovao brejk, a ujedno i set loptu. U drugom setu Grigor je dva puta oduzeo servis Miomiru.

Njegov protivnik u četvrtfinalu biće Lorenco Museti.

Teme:   ATP Akapulko, ATP u Akapulku, Laslo Đere, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti