03/03/18 - 15:47h

Akapulko: Curenko i Fogel u borbi za trofej

Ukrajinka Lesja Curenko i Štefani Fogel iz Švajcarske plasirale su se u finale WTA turnira u Akapulku.

Ukrajinska teniserka trijumfovala je nad 14. mesta bolje rangiranom Australijankom Darijom Gavrilovom. Nakon sat vremena i 47 minuta provedenih na terenu. 40.igračica sveta pobedila je rezultatom 2:0 po setovima 6:2, 6:4.

U prvom setu Lejsa je napravila četiri brejka, od kojih je protivnica uspela da vrati dva. U drugom delu susreta Curenko je dobila pet vezanih gemova. Darija je zatim uspela da prekine ovaj niz, bila na korak da izjednači rezultat u drugom setu, ali je dvadesetrogodišnja teniserka, pri rezultatu od 5:4, dobila još jedan gem i time slavila nad Gavrilovom.

U drugom polufinalnom meču Štefani Fogel sastala se sa Rebekom Peterson iz Švedske. Njihov susret trajao je kao prethodni, sat i 47 miuta.

U prvom delu igre Fogel je napravila je brejk koji je Rebeka odmah uspela da vrati. Već u narednom gemu Štefani je ponovo oduzela servis suparnici, što je bilo odlučujuće da dobije prvi set sa 6:4. U drugom setu nije bilo oduzetih servisa sve do taj-brejka u kom je takođe bolja bila Švajcarkinja koja je konačnim rezultatom od 2:0 u setovima dobila ovaj duel i plasirala se u finale.

Curenko je u dosadašnjoj karijeri osvojila tri trofeja, dok Štefani još uvek čeka titulu.

WTA turnir u Akalupku igra se na tvrdoj podlozi za nagradni fond od 226,750 dolara.

Teme:   Lesja Curenko, Teniseri, Turniri, Vesti