02/01/23 - 09:49h

ADELEJD: Dva iznenađenja na startu, Novak saznao potencijanog protivnika u osmini finala

Dva neočekivana poraza dogodila su se već u prvom kolu ATP turnira u Adelejdu.

Source: Getty Images

Šesti teniser sveta i drugi favorit Feliks Ože-Alijasim doživeo je poraz od domaćeg igrača Alekseja Popirina.

U duelu koji je trajao nešto manje od dva sata, Popirin je slavio rezultatom 6:4, 7:6 (7:5).

Prvi set dobio je uz brejk prednosti. U drugom setu obojica su napravili po jedan brejk, da bi u produžetku Australijanac prvom meč loptom došao do pobede.

Njegov naredni rival biće Amerikanac Markos Giron.

Sa turnira je eliminisan 11. teniser planete Holger Rune.

Mladog Danca izbacio je Jošihito Nišioka nakon dva sata i 7 minuta provedenih na terenu rezultatom 2:6, 6:4, 6:4.

Nišioka će se u sledećem kolu sastati sa Mekenzijem Mekdonaldnom.

Novak Đoković, koji tek treba da odigra meč prvog kola, saznao sa kime bi mogao da se sastane u osmini finala.

To je Kventin Alis koji je bio bolji od domaćeg tenisera Džordana Tompsona rezultatom 6:3, 6:4, u meču koji je trajao sat vremena i 17 minuta.

Teme:   ATP u Adelejdu, Feliks Ože Alijasim, Holger Rune, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti