28/01/20 - 17:58h

AO: Međedović poražen u drugom kolu

Jedini predstavnik Srbije na juniorskom turniru Australijan opena Hamad Međedović poražen je u drugom kolu.

Hamad Medjedovic

Njega je nakon 113 minuta igre savladao drugi nosilac, Martin Dam nakon preokreta rezultatom od 6:7 (3), 6:4, 6:4.

Međedović je u prvom setu napravio brejk u trećem gemu, a Amerikanac je uspeo da ga vrati pet gemova kasnije. Ovaj deo meča rešen je u taj brejku gde je srpski teniser iskoristio prvu set loptu. U naredna dva seta Dam je došao do dva brejka i sa 6:4, 6:4 slavio u ovom duelu.

Dam će u narednom kolu igrati protiv Francuza Lilijana Marmusea.

Hamad je u nekoliko navrata bi iznerviran time što su sudije propustile da vide nekoliko očiglednih auta tokom Martinovih servisa.

Teme:   Grend Slem, Hamad Međedović, Teniseri, Turniri, Vesti