12/05/18 - 10:30h

Zverev u polufinalu Madrida

Nemački teniser Aleksander Zverev plasirao se u polufinale Masters turnira u Madridu.

Aleksandar Zverev, Izvor: Twitter

Treći igrač sveta je u četvrtini finala savladao Amerikanca Džona Iznera, nakon 70 minuta provedenih na terenu.

U prvom setu Izner je imao vođstvo od jednog gema do rezultta od 3:3 kada je Zverev napravio brejk i uzeo naredna dva gema. Deveti teniser na ATP listi smanjio je prednost protivnika na 5:4, ali je Aleksander osvojio poslednji gem i dobio set.

I u nastavku duela Amerikanac je imao gem prednosti, a tako je bilo sve do rezultata od 5:5. Nemački teniser je tada osvojio gem na servis Iznera, uzeo i sledeći, čime je, sa 7:5, dobio ovaj meč.

Njegov protivnik u polufinlu je Denis Šapovalov koji je trijumfovao nad Kajlom Edmundom.

Teme:   Aleksandar Zverev, Džon Izner, Masters, Masters u Madridu, Teniseri, Turniri, Vesti