22/07/15 - 20:23h

Zverev preko Monaka do četvrtfinala! (ATP Baštad)

Talentovani nemački teniser Aleksander Zverev plasirao se u četvrtfinale turnira u Baštadu, pošto je u okviru drugog kola savladao četvrtog nosioca Huana Monaka iz Argentine sa 2:0, po setovima 6:4, 6:2 posle jednog sata i 20. minuta igre.

Zverev

Zverev

18-godišnji Nemac je spasao 2/3 brejk lopte sa kojima se suočio i napravio četiri brejka u pobedi protiv finaliste ovog turnira iz 2009. godine.

Zverev će u meču za polufinale ukrstiti rekete protiv Brazilca Tomaza Belučija, koji je bio bolji od domaćeg tenisera Kristijana Lindela sa 6:3, 6:4.

Od ostalih duela treba izdvojiti i trijumf Uzbekistanca Denisa Istomina protiv Dijega Švarcmana iz Argentine. Istomin je slavio identičnim rezultatom, u dva seta – 6:3, 6:4, pa će u narednom kolu na megdan Špancu Nikolasu Almagru.

Federiko Delbonis se posle misije u Dejvis kupu preselio u Švedsku i na startu turnira savladao Brazilca Rožerija Dutra Silvu posle preokreta sa 1:6, 6:4, 6:4. Naredna prepreka na putu do završnice za Argentinca biće branilac titule iz Urugvaja, Pablo Kuevas.

Rezultati prvog kola:

Dijego Švarcman – Denis Istomin 3:6, 4:6

Federiko Delbonis – Rožerio Dutra Silva 1:6, 6:4, 6:4

Rezultati drugog kola:

Aleksander Zverev – Huan Monako 6:4, 6:2

Tomaz Beluči – Kristijan Lindel 6:3, 6:4

Teme:   ATP, ATP 250, ATP Rang Lista, ATP trka, ATP u Bastadu, Drugo Kolo, Prvo kolo, Rang Lista, Teniseri, Turniri, Vesti