20/05/18 - 19:25h

Zverev ostao bez trofeja, Nadalu osma titula u Rimu!

Španski teniser Rafael Nadal trijumfovao je nad Aleksandrom Zverevim u finalu Mastersa u Rimu.

Source: Michael Dodge/Getty Images

U meču koji je trajao dva sata, Španac je slavio sa 2:1 u setovima.

Na početku prvog seta Zverev je odmah napravio brejk, ali ga je drugi teniser sveta odmah vratio. Nakon toga Nadal nije ispustio nijedan gem. Još dva puta je oduzeo protivniku servis i ovaj deo susreta dobio ubedljviim rezultatom od 6:1.

U nastavku duela Nemac je napravio preokret. Uzeo je pet uzastupnih gemova, dva na servis Nadala. Španac je zatim uzeo jedan gem, ali je poslednji pripao Aleksandru koji je sa 6:1 izjednačio rezultat u setovima.

U odlučujućem setu, koji je dva puta bio prekinut zbog kiše, Zverev je u prvom gemu napravio brejk i poveo. U šestom gemu Nadal je vratio brejk i izjednačio na 3:3, a zatim uzeo i naredna tri gema što mu je sa 6:3 donelo pobedu u ovom duelu.

Iako ima 21. godinu, Zverevu je ovo peto Masters 1000 finale, dok je Nadal osvojio 32. trofej na takmičenju ovog ranga, što mu je ukupno 78. profesionalna titula.

Nakon ovog trijumfa, Španac će od ponedeljka ponovo biti prvi teniser sveta.

Teme:   Aleksandar Zverev, Masters, Masters u Rimu, Rafael Nadal, Teniseri, Turniri, Vesti