06/03/18 - 11:54h

Žuhaj: Kecmanović pobedio prvog nosioca

Srpski teniser Miomir Kecmanović u prvom kolu čelendž turnira u Žuhaju pobedio je prvog nosioca Džordana Tompsona iz Australije.

M. Kecmanović66
Dž. Tompson42

183. igrač sveta slavio je nakon sat vremena i 30 minuta igre. rezultatom od 2:0 u setovima.

Prvi set Kecmanović je započeo brejkom, a onda u sednom gemu napravio još jedan. 98. teniser na ATP listi vratio je jedan servis, a ovaj deo meča završen je sa 6:4 u korist osamnaestogodišnjeg Miomira.

U narednom delu susreta naš teniser je bio ubedljiv. Ponovo je na samom početku oduzeo servis protivniku, da bi to ponovio na polovini seta. Ispustio je dva gema i set dobio sa 6:2, čime se plasirao u osminu finala takmičenja u Kini.

Sledeći protivnik mu je Džejson Jung, igrač na 155. mestu ATP liste.

Turnir u Žuhaju igra se na tvrdoj podlozi za nagradni fond od 75,000 dolara.

Teme:   Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti