08/03/17 - 10:16h

Žuhai: Stojanovićeva poražena u prvom kolu

Srpska teniserka Nina Stojanović poražena je u prvom kolu ITF turnira u kineskom Žuhaiju.

N. Stojanović43
K. Gao66

Stojanovićeva je nastavila niz loših rezultata porazom od 315. teniserke sveta Kineskinje Ksinju Gao, posle sat i 25 minuta igre. Srpkinja je postavljena za osmog nosioca na ovom turniru, ali je očigledno da još uvek ne uspeva da se vrati u dobru formu.

Nina je loše počela oba seta, i u prvom i u drugom je gubila sa 2:0, pa je bila primorana da juri prednost protivnice. Iako je napravila ukupno četiri brejka, nije uspela da osvoji ni set.

ITF turnir u Žuhaiju igra se na tvrdoj podlozi, za nagradni fond od 60.000 dolara. Prošle sezone je titulu osvojila Beloruskinja Olga Govorceva, koja ove godine ne učestvuje na turniru. Prvi nosilac je Ksie Su Vei sa Tajvana.

Teme:   Nina Stojanović, Vesti