04/11/15 - 22:32h

Zimonjić završio učešće u gradu svetlosti

Srpski teniser Nenad Zimonjić je završio takmičenje za titulu u Parizu u dubl konkurenciji, za poslednju masters titulu. On i njegov dubl partner Marčin Matkovski nisu uspeli da ovaj vrlo važan meč privedu kraju i tako nastave borbu za titulu. Jači od njih bili su Amerikanac Džek Sok i njegov partner Vasek Pospišil, teniser iz Kanade. KOnačan rezultat meča bio je nakon velike borbe rešen u dva taj brejka sa: 6(9)-7(11).

N. Zimonjić/M. Matkovski66
V. Pospišil/Dž. Sok77

Nenad

Sve je išlo dosta glatko u tom prvom setu sve do devetog gema. U tom devetom gemu se desio brejk za protivnike. Imali su brejk šansu i pre toga, ali je nisu iskoristili u sedmom gemu. Imali su sreće da se već u desetom gemu rezultat poravnao. Set je otišao u taj brejk i igralo se na razliku. 11-9 za protivnike i 1-0 u setovima.

U trećem gemu drugog seta su protivnici opet imali brejk šansu, ali nisu uspeli tad da ostvare prednost. Umesto toga, meč je ponovo otišao u taj brejk i tu se ispisao epilog priče, onaj koji nisu priželjkivali Ziki i Marčin.