08/04/17 - 18:30h

Zimonjić i Troicki dokrajčili Špance – Srbija u polufinalu Dejvis kupa!

Dejvis kup reprezentacija obezbedila je plasman u polufinale Dejvis kupa već drugog takmičarskog dana meča sa Španijom. Srpski dublu u sastavu Viktor Troicki i Nenad Zimonjić doneo je nedostižnih 3:0, u uzbudljivom duelu koji je trajao tri sata i 18 minuta.

V. Troicki/N.
Zimonjić
47646
M. Lopez/P.K. Busta66062

Naš dubl je odigrao odličan meč, naročito se istakao Troicki koji je briljirao i juče, pa će nedeljni mečevi u dvorani “Aleksandar Nikolić” biti samo formalnost. Srbija će u polufinalu gostovati reprezentacije Francuske, koja je takođe već drugog dana eliminisala Veliku Britaniju.

Troicki i selektor/igrač Zimonjić su otvorili meč osvajanjem gema na svoj servis, dok su Španci odmah uzvratili. Srpski dubl je sledeći gem izgubio na servis Nenada Zimonjića, dok su Busta i Lopez osigurali brejk za vođstvo od 3:1.

Busta i Lopez su nastavili sa sigurnom igrom do kraja seta, iako su Srbi imali i brejk loptu u 10 gemu, Španci su se ipak izvukli, pa su posle 39 minuta poveli sa 6:4 i 1:0 u setovima.

Delovalo je da će gosti stići i do drugog seta pošto su ponovo prvi napravili brejk u sedmom, ali je naš dubl ekspresno uzvratio, i to osvojivši naredni gem sa nulom. Odluka je pala u taj-brejku, gde su Zimonjić i Troicki nanizali pet poena od rezultata 2:3, a poslednji je bio za špice – spektakularnim potezom, Viktor je realizovao već prvu set loptu – 1:1.

Fantastičan finiš drugog seta je dodatno ulio samopouzdanje našim momcima, koji su udahu odigrali treći set i počistili Špance sa 6:0, za 30 minuta igre, ali su Lopez i Busta pronašli način da ostanu u meču. U četvrtom setu nije bilo brejkova sve do rezultata 5:4 za goste, kada su gosti na servis Zimonjića uspeli da dobiju gem sa nulom i izjednače na 2:2.

Ipak, u odlučujućoj deonici nije bilo dileme – briljirao je naš dubl, naročito ovog vikenda veoma raspoloženi Troicki. Već na startu su naši teniseri napravili brejk, a potom još jedan u petom gemu, pa je ubrzo na semaforu pisalo 5:1. Ta prednost je bila nedostižna – Nenad i Viktor su rutinski priveli borbu kraju.

Teme:   Dejvis Kup, Nenad Zimonjić, Vesti, Viktor Troicki