12/05/17 - 17:47h

ZAKAZAN JUBILARNI “EL KLASIKO”: Nadal prejak za odličnog Gofana!

Protivnik Novaka Đokovića u polufinalu mastersa u Madridu biće Rafael Nadal, koji je savladao Davida Gofana sa 7:6 (3), 6:2.

Najbolji španski teniser svih vremena je odigra fenomenalno protiv odličnog Belgijanca, kojem vrhunska partija nije bila dovoljna ni za set protiv “Kralja šljake”. Sada je već definitivno da je Nadal ponovo onaj stari, nakon par sezona velike krize.

Iako rezultat na to ne implicira, David Gofan je odigrao sjajan meč, konstantno je bio pretnja za domaćeg predstavnika, ali je Nadal jednostavno bio maestralan u ključnim poenima.

Belgijanac je pružio svoj maksimum, bio je i te kako konkurentan rival. Ipak, propustio je dosta brejk lopti, i to isključivo zahvaljujući zadivljujućim potezima Nadala u trenucima kada bi ga greška skupo koštala.

U prvom setu nije bilo brejkova iako su obojica imali svoje priliku, da bi Majorčanin u taj-brejku bio bolji. Gofan je prvi put ispustio servis početkom nastavka, imao je priliku da odmah napravi ribrejk, ali mu Rafa nije dozvolio izglednu priliku u ključnim poenima.

Prva četiri gema nastavka, od kojih je tri dobio Nadal, prelomila su meč u korist petog tenisera sveta, koji je posao okončao nakon tačno dva sata prelepe borbe.

Novak Đoković i Rafael Nadal će u polufinalu Mutua Madrd Opena odigrati jubilarni, 50. međusobni duel.

Teme:   Masters u Madridu, Rafael Nadal, Vesti