25/06/12 - 17:05h

WTA Vimbldon: Vesna Dolonc zaustavljena u prvom kolu

Srpska teniserka Vesna Dolonc već u prvom kolu završila je učešče na Vimbldonu, pošto je bolja od nje bila Cvetana Pironkova sa 5:7, 6:0, 7:5.

V. Dolonc705
C. Pironkova567
Vesna Dolonc (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Vesna Dolonc

U prvom setu srpska teniserka je povela 2:0 i prednost držala do 3:1 kada Bugarka vraća brejk, ali Dolonc pri rezultatu 5:5 pravi novi brejk i dolazi svojim servisom do 1:0 u setovima.

Na startu drugog seta Pironkova je znatno pojačala ritam, pa je za samo desetak minuta stekla dva brejka prednosti i 4:0. Tu je drugi set bio odlučen, a Doloncova do kraja seta nije uzela nijedan gem i ovaj set je izgubila rezultatom 6:0.

U odlučujućem trećem setu teniserke su razmenile po brejk i ušlo se u neizvesnu završnicu. Pri vođstvu Bugarke, od 6:5, Dolonc je servirala i imala 30:0, ali je izgubila četiri poena u nizu, samim tim i meč. Retzultat trećeh seta bio je 7:5 za Pironkovu.

Pironkova će u drugom kolu igrati sa Marijom Šarapovom.

Teme:   Grend Slem, Teniserke, Vesna Dolonc, Vimbldon