31/07/14 - 09:27h

WTA Vašington: Jovanovski posle preokreta stigla do četvrtfinala!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski uspela je da se plasira u četvrtfinale WTA turnira u Vašingtonu pošto je nakon preokreta savladala rumunsku teniserku Soranu Kirsteu sa 4:6, 7:5, 6:3 posle nešto više od dva časa igre.

B. Jovanovski476
S. Kirstea653

Jovanovski Bojana

Bojana Jovanovski

Bojana je loše otvorila meč, uspela u jednom trenutku da se vrati u prvi set, ali to nije bilo dovoljno da prva stigne do prednosti. Kirstea je napravila brejk u četvrtom, zatim Bojana Jovanovski uzvraća u petom gemu, da bi Rumunka u desetom gemu dobila tri prilike za osvajanje prvog seta i iskoristila odmah prvu.

Loša serija za srpsku predstavnicu nastavila se i u drugoj deonici gde je u startu gubila sa 2:0, ali je u veoma kratkom roku dva puta oduzela servis protivnici i povela sa 4:2. Razmena brejkova se desila u desetom i jedanaestom gemu, tako da je Jovanovski obezbedila treći set rezultatom 7:5.

U odlučujućem setu mnogo sigurnija je bila srpska teniserka, Bojana je tri puta uspela da oduzme servis Sorani Kirstei, pa je tako sa 6:3 Srpkinja obezbedila plasman u narednu rundu takmičenja.

Jovanovski će se za polufinale turnira boriti protiv teniserke iz Australije Marine Eraković koja je porazila domaću igračicu Šelbi Rodžers sa 6:2, 6:2.

Teme:   Bojana Jovanovski, Drugo Kolo, Rang Lista, Sorana Kirstea, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista