15/08/15 - 09:35h

WTA Toronto: Švajcarkinja bolja od Ane

Srpska teniserka Ana Ivanović poražena je u četvrtfinalu WTA turnira u Torontu! Bolja od naše igračice bila je Švajcarkinja Belinda Benčić rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:2, nakon jednog sata i 31 minut igre. Naredna protivnica tensierki i Švajcarkse biće Serena Vilijams.

A. Ivanović42
B. Benčić66

Ana 14

Ana Ivanović je u prethodna dva kola odigrala mnogo bolje i uspela je da eliminiše Olgu Govorcovu i Polonu Hercog, ali je noćas usledila razočaravajuća partija i lak poraz od Belinde Benčić.

Meč je mnogo bolje otvorila Švajcarkinja, brejkom već na startu, ali je Ana uspela da uzvrati u četvrtom gemu i poravna na 2:2. U nastavku je bilo brejk prilika, ali ne i brejkova, pa je nakon još dva odigrana gena rezultat bio 3:3, da bi potom teniserke ponovo razmenile brejkove, za nastavak izjednačene igre, s tim što je u pojedinim momentima za nijansu agresivnija bila Belinda Benčić. Ona je to i potvrdila u devetom gemu kada je treći put oduzea servis Ivanovićevoj, a potom je i potvrdila stečeno za konačnih 6:4 u prvom delu igre.

U drugom setu teniserka iz Švajcarske je bila još ubedljivija na samom startu seta, pošto je sa dva brejka, u prvom i trećem gemu, prelomila meč. U nastavku su teniserke sigurno servirale, osvajale su gemove pri svojim servisima, ali Ana nije uspela da se vrati u meč, a Belinda Benčić je tako postavila konačnih 6:2.

Belinda će u polufinalu igrati sa Serenom Vilijams, koja je pobedila Robertu Vinči.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti