09/08/13 - 09:00h

WTA Toronto: Kraj za Jelenu u osmini finala

Srpska teniserka Jelena Janković završila je takmičenje na WTA turniru u Torontu. Bolja od nje bila je Rumunka Sorana Kirstea. Ona je slavila sa 2:0 u setovima posle 85 minuta igre.

J. Janković34
S. Kirstea66
Jelena Jankovic

Jelena je bolje počela meč, oduzela je protivnici servis za vođstvo 3:2, ali se Rumunka tada razigrala i vezala je četiri gema za osvajanje prvog seta.

Ključni brejk u drugom setu Kirstea je upisala u petom gemu, kada je povela sa 3:2. Pri rezultatu 5:3, Kirstea je imala prvu meč loptu na servis Jankovićeve, ali se naša teniserka izvukla i smanjila na 5:4. U desetom gemu imala je i brejk šansu, nije je realizovala, a Rumunka je iskoristila treću meč loptu u tom gemu i došla je do trijumfa za 85 minuta igre.

To je bila treća pobeda Rumunke u pet okršaja sa Jelenom Janković, a u četvrtfinalu će se sastati sa Čehinjom Petrom Kvitovom, koja je u osmini finala sa 2:0 u setovima bila bolja od australijske teniserka Samante Stosur.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti