08/08/13 - 08:30h

WTA Toronto: Jelena u osmini finala!

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u osminu finala na WTA turniru u Torontu, nakon što je pred publikom u rodnom gradu savladala domaću teniserku Šeron Fišmen.

J. Janković67
Š. Fišmen46
Jelena Jankovic

Srpska teniserka Jelena Janković savladala je 104. igračicu na svetu Šeron Fišmen sa 6:4, 7:6 u drugom kolu Rodžers kupa u Torontu posle skoro dva sata igre.
Već u prvom gemu Jelena je napravila brejk, a zatim je bez izgubljenog poena dobila svoj gem. Za razliku od meča sa Tatišvili, Jankovićeva je rutinski rešavala gemove na svoj servis, a novim brejkom u petom gemu povela je 4:1. Prvih problema Jelena je imala u šestom gemu – nekoliko izjednačenja, ali bez brejk šansi za Kanađanku (5:1). Međutim, Fišmen je tada zaigrala mnogo bolje, vezala je tri gema i smanjila je na 5:4. Jelenu ovo nije poremetilo, pa je odservirala za set, bez izgubljenog poena.

Sve je bilo dobro do rezultata 5:3 u drugom setu, kada Kanađanka vezuje tri gema i dolazi do dve uzastopne set lopte. Jankovićeva uspeva da se izvuče i dođe do pobede u ovom meču. Naredna protivnica biće joj Sorana Kirstea iz Rumunije.

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Vesti