11/08/13 - 08:30h

WTA Toronto: Jelena i Katarina u finalu!

Srpska teniserka Jelena Janković i Slovenka Katarina Srebotnik plasirale su se u finale Rodžers kupa, pošto su polufinalu savladale kanadsku kombinaciju koju su činile Gabrijeta Dabrovski i Šeron Fičmen.

J. Janković/K. Srebotnik76
G. Dabrovski/ Š. Fičmen53
Jelena Jankovic i Katarina Srebotnik

Sat vremena i 16 minuta trebalo je Jeleni Janković i Katarini Srebotnik da pred domaćom publikom poraze Gabrijelu Dabrovski i Šeron Fičmen. Kanađanke su za ovaj turnir dobile vajld kartu i sigurno veoma obradovale publiku plasmanom u polufinale. San mladih teniserki da osvoje titulu u državi pod čijom zastavom igraju uništile su iskusnije Jelena Janković i Katarina Srebitnik. Njih dve slavile su sa 7:5, 6:3 i plasirale se u finale Rodžers kupa u Torontu. Zanimljivo je da je naša teniserka Šeron Fičmen savladala i u drugom kolu singla.

Jankovićeva i Srebotnikova u borbi za titulu sastaju se sa Nemicom Anom-Lenom Groenfild i Kvetom Peške iz Češke, koje su u prvom polufinalu sa 6:2, 6:4 pobedile ruski par u sastavu Ekatarina Makarova / Elena Vesnina.

Teme:   Jelena Janković, Katarina Srebotnik, Teniserke, Vesti