20/09/14 - 10:43h

WTA Tokio: Ana Ivanović u finalu!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u finale WTA turnira u Tokiju. Ana je u polufinalnom duelu savladala Nemicu Anđeliku Kerber rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:3 nakon jednog sata i 48 minuta tenisa. Ivanovićeva će se u finalu sastati sa Dankinjom Karolinom Voznjacki, koja je u drugom polufinalu bila bolja od Garbinje Muguruze rezultatom 2:1.

A. Ivanović76
A. Kerber53
Ana Ivanovic

Duel je počeo brejkom Anđelike Kerber, Ana je uzvratila već u drugom gemu, ali je Nemica opet oduzela servis Srpkinji u trećem, da bi potom i potvrdila stečeno za prednost od 3:1. U nastavku seta brejkova nije bilo sve do desetog gema kada je Ana Ivanović uspela da dođe do izjednačenja, oduzevši servis rivalki za 5:5. U naredna dva gema Srpkinja je nastavila sa dobrom igrom, pa je tako prvo potvrdila stečenu prednost, a potom napravila još jedan brejk, prvi put u setu povela, ali taman na vreme, za konačnih 7:5 u prvom delu igre.

Drugi set obilovao je brejk prilikama, ali je viđen samo jedan oduzet servis i na sreću to je upšravo učinila teniserka iz Srbije. Set je počeo koliko-toliko sigurnim servisima, da bi Ana Ivanović u četvrtom gemu uspela da dođe do brejka, a potom ga i potvrdi za velikih 4:1. U natsavku se nastavilo sa prilikama za oduzimanje servisa, ali ni jedna teniserka nije bila uspešna pa je Srpkinja uspela da sačuva stečenu prednost i tako osvoji drugi set rezultatom 6:3.

Ana Ivanović će se u finalu sastati sa Dankinjom Karolinom Voznjacki, koja je ranije danas bila bolja od Španjolke Garbinje Muguruze rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 2:6, 6:2.

Teme:   Ana Ivanović, Teniserke, Turniri, Vesti