24/04/14 - 17:22h

WTA Štutgart: Jelena opet preokretom do pobede

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Štutgartu. Srpkinja je danas savladala Italijanku Flaviju Penetu, nakon preokreta, rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 6:2, 6:3. Jelena će se u borbi za polufinale sastati sa Alisom Klejbanovom koja je bila bolja od treće nositeljke na ovom turniru, Petre Kvitove.

J. Janković366
F. Peneta623
Jelena Jankovic

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a onda je u petom gemu Italijanka uspela da oduzme servis Jeleni Janković, iskoristi četvrtu brejk loptu, a potom u narednom gemu potvrdi stečeno i stigne do prednosti od 4:2. U nastavku seta brejkova nije bilo sve do devetog gema, kada je Srpkinja servirala, a Flavija Peneta joj ponovo napravila brejk za konačnih 6:3 u prvom delu igre.

Drugi set Jelena Janković počela je furiozno. Srpkinja je u prva tri gema napravila dva brejka, stekla prednost od 3:0, a potom je u četvrtom dozvolila protivnici brejk i smanjenje prednosti na 3:1. U nastavku brejkova, a ni prilika za isti, nije bilo do sedmog gema kada je teniserka iz Srbije novim oduzetim servisom došla do prednosti od 5:2, a potom je i potvrdila za konačnih 6:2 u drugom setu.

Treći set bio je nekako najmirniji. Jelena Janković je u trećem gemu napravila brejk, stekla prednost od 2:1, a potom nikako nije dozvolila protivnici da joj uzvrati istom merom. Pri krajui seta, u devetom gemu, kada je Flavija Peneta servirala za ostanak u meču Srpkinja je uspelda da dođe do prilika za meč, osvojila je drugu meč loptu i slavila sa 6:3 u trećem setu, za konačnih 2:1.

Jelena Janković će se u borbi za polufinale satati sa Alisom Klejbanovom, koja je juče savladala Petru Kvitovu rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 7:6(3).

Teme:   Jelena Janković, Teniserke, Turniri, Vesti