14/08/13 - 10:46h

WTA Sinsinati: JJ bolja od Lisicki!

Srpska teniserka Jelena Janković se plasirala u drugo kolo Mastersa u Sinsinatiju, pobedom nad Nemicom Sabinom Lisicki, rezultatom 2:1, po setovima 7:6, 5:7, 6:2 za 145 minuta igre. Jelenina rivalka u narednoj rundi je Ruskinja Ekatarina Makarova koja je eliminisala još jednu Nemicu, Aniku Bek.

J. Janković756
S. Lisicki672
Jelena Jankovic

Srpska teniserka je protiv finalistkinje minulog Vimbldona upisala četvrtu pobedu u međusobnim duelima, od pet dosadašnjih.

Jelena je loše počela meč, te je Nemica lako povela sa 2:0. Međutim, Srpkinja je uspela da vrati izgubljeno i osvoji naredna dva gema za izjendačenja – 2:2. Čim je Jankovićeva izjednačila, odmah je u narednom gemu još jednom izgubila svoj servis za novu prednost Nemice. Jelena Janković je još jednom uspela da se vrati u meč i u desetom gemu dođe do izjednačenja – 5:5. U nastavku susreta, prvi set je otišao u taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašla teniserka iz Srbije i ovaj deo igre rešila u svoju korist rezultatom 7:5, za konačnih 7:6 u prvom setu.

Drugi set je opet bolje počela Nemica i posle brejka u četvrtom gemu došla do prednosti od velikih 4:1. Međutim, Jelena Janković je uspela da se vrati u meč i sa dva brejka stigne do prendosti od 5:4. Ali to nije bio kraj zanimljivosti u ovom setu. Već u sledećem gemu, na servis Jankovićeve, Sabine Lisicki pravi brejk i dolazi do izjednačenja 5:5. Naredna dva gema takođe su pripala teniserki iz Nemačke, koja je u dvanaestom gemu, na servis Jelene Janković uspela da iskorsti četvrtu set loptu za konačnih 7:5 u drugom setu.

Treći set bolje je počeo za Jelenu Janković. Srpkinja je na startu povela sa 2:0, a zatim u petom gemu napravila još jedan brejk za velikih 4:1. U nastavku seta teniserke su razmenile još po jedan brejk, te je tako Srpkinja treći set rešila u svoju korst rezultatom 6:2, za konačnu pobedu od 2:1 i plasman u naredno kolo u kome će joj protivnica biti Ruskinja Ekatarina Makarova.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Sinsinatiju, Teniserke, Turniri, Vesti