17/08/14 - 12:05h

WTA Sinsinati: Ana u spektakularnom meču savladala Šarapovu i izborila finale! (Snimak meča)

Srpska teniserka Ana Ivanović savladala je u spektakularnom meču Mariju Šarapovu sa 6:2, 5:7, 7:5 u polufinalu WTA turnira u Sinsinatiju za dva časa i 46 minuta igre.

A. Ivanović657
M. Šarapova275

Ana-Ivanovic-img21837_668

Ana je u jednom delu meča u potpunosti kontrolisala igru i imala prednost od 6:2, 4:0, da bi se Šarapova vratila, stigla do izjednačenja i uzbudljivog odlučujućeg seta, u kome je u završnici jače nerve imala srpska teniserka.

Ana je superiorno odigrala prvi set i gotovo bez greške. U četvrtom gemu je uspela prvi put da oduzme servis Ruskinji, da bi u narednom sigurnim servisom stigla do prednosti od 4:1. Delovala je u tim trenucima mnogo sigurnije Ana od svoje rivalke, pa je u osmom gemu duplirala prednost brejka i prvi set dobila rezultatom 6:2.

Ivanovićeva je nastavila u dobrom ritmu i u nastavku, pa je sa dva brejka ubrzo stigla do prednosti od 4:0. Usledila je jedna sporna odluka, koja je psihološki uticala na Anu, a Šarapovoj omogućila da vrati jedan brejk. Srpska teniserka se držala do 5:2, a nakon toga Ruskinja pravi seriju od pet vezanih gemova za potpuni preokret i izjednačenje u setovima – 7:5.

Za sve oni koji su propustili meč mogu ga pogledati ispod.

Odlučujući set je bio izuzetno uzbudljiv, Šarapova je imala tri puta prednost brejka, pri rezultatu 5:4, Ana je spasila dve meč lopte, da bi joj Ruskinja sa dve duple greške u nizu poklonila povratak u meč. Ivanovićeva je u sledećem gemu spasila brejk loptu i napokon dobila svoj gem, da bi u narednom realizovala drugu meč loptu i došla do neverovatnog trijumfa i plasmana u veliko finale.

Ana Ivanović će se za titulu boriti sa Amerikankom Serenom Vilijams, koja je takođe u tri seta eliminisala Dankinju Karolinu Voznijacki.

Teme:   Ana Ivanović, Marija Šarapova, Masters, Masters u Sinsinatiju, Polufinale, Rang Lista, Teniserke, Turniri, Vesti, WTA Rang Lista