16/05/13 - 16:27h

WTA Rim: Sjajna Jelena u četvrtfinalu

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u četvrfinale WTA turnira u Rimu. Jelena je savladala Kineskinju Na Li rezultatom 2:0, po setovima 7:6, 7:5. Protivnica Jelena Janković u borbi za polufinale biće pobednica meča Halep – Vinči.

J. Janković77
N. Li65
Jelena Jankovic

Kineskinja je bolje ušla u meč i već na startu napravila brejk, a zatim i uvećala prednost na 2:0. U nastavku seta Jelena se vratila i došla do izjednačenja – 2:2. U nastavku igralo se gem za gem, ali je Jankovićeva prva napravila brejk za 5:3, međutim Kineskinja se nije predavala, smanjila je na 5:4, a zatim i došla do izjednačenja – 5:5. Sva ova dešavanja odvela su prvi set u taj-brejk. U “trinaestom gemu” bolje se snašla Srpkinja te je, može se reći lako, dobila ovaj deo rezultatom 7:2, za konačnih 7:6 u prvom setu.

U drugom set brejkova nije bilo sve do rezultata 3:3. Tada je u izuzetno dugom gemu Jelena iskoristila desetu brejk loptu, a već u sledećem gemu materijalizovala stečeno za velikih 5:3. Međutim Kineskinja se ni tada nije predavala. Ona je prvo smanjila na 4:5, a zatim došla i do izjednačenja – 5:5. Interesanto, da je Na Li tada iskoristila tek sedmu brejk priliku. Da je ovo meč pun preokreta pokazao je naredni servis gem, kada je Jelena Janković opet napravila brejk za 6:5. U sledećem gemu Kineskinja nije imala šanse, a Jelena je drugi set dobila rezultatom 7:5.

Jelena Janković će se u narednoj rundi sastati sa pobednicom duela Vinči – Halep.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti