15/05/14 - 16:36h

WTA Rim: Odlična Ana preko Šarapove do četvrtfinala!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale WTA turnira Premijer serije u Rimu. Ivanovićeva je u osmini finala odličnom igrom eliminisala sedmu teniserku sveta, Ruskinju Mariju Šarapovu, sa 2:0 u setovima.

A. Ivanović66
M. Šarapova14
Ana Ivanovic, Getty Images

Ana Ivanovic

Meč između Marije Šarapove i Ane Ivanović trajao je sat vremena i 20 minuta, a naša teniserka je od samog starta vodila igru. Iako favorit, Ruskinja nije uspela da se snađe u duelu sa razigranom Anom.

U drugom i trećem gemu prvog seta videli smo razmenu brejkova. Ana je povela sa 2:1, a zatim još jednom oduzela servis Ruskinji za vođstvo od 3:1. Nakon toga nije prepustila Šarapovoj nijedan gem, a uz još jedan brejk završila je ovaj set sa 6:1 u svoju korist.

Nastavila je sa odličnom igrom i u drugom setu, pa je već na startu osvojila servis gem Šarapove. Međutim, Ruskinja vraća brejk i izjednačava rezultat, a izjednačenje su održavale sve do 4:4. U devetom gemu Ivanovićeva dolazi do konačnog brejka za pobedu. Prelazi u vođstvo od 5:4, a zatim servira za pobedu i nakon što je spasila brejk loptu, koristi prvi meč poen.

U narednom kolu igraće sa Karlom Suarez Navaro iz Španije.

Teme:   Ana Ivanović, Marija Šarapova, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti