13/05/13 - 18:27h

WTA Rim: Jelena ubedljivo do drugog kola

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Rimu. Srpkinja je u prvoj rundi savladala Bugarku Cvetanu Pironkovu rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:0. Protivnica Jelene Janković u narednoj rudni biće pobednica meča Voznijacki – Jovanovski. Nadamo se da ćemo u drugom kolu gledati srpski duel.

J. Janković66
C. Pironkova30
Jelena Jankovic

Jelena je sjajno počela meč. Ona je odmah na startu napravila brejk a potom i materijalizovala prednost – 2:0. U nastavku seta Bugarka je smanjila na 2:1, a potom uvratila brejk i izjednačila na 2:2. U daljem toku seta Srpkinja je dominirala. Jelena Janković je prvo napravila brejk za 4:3, a potom još jedan za kraj seta i konačnih 6:3 za Jankovićevu.

U drugom setu kao da je samo Jelena Janković bila na terenu. Jelena je napravila tri brejka i došla do ubedljive pobede u ovom meču, osvojivši drugi set rezultatom 6:0.

Bila je ovo peta pobeda Jankovićeve u isto toliko mečeva protiv Bugarke. U narednom kolu JJ će igrati sa pobednicom duela Jovanovski – Voznijacki.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti