17/05/14 - 14:08h

WTA Rim: Erani bolja od Jelene za finale

Srpska tenisrka Jelena Janković nije uspela da se plasira u finale Mastersa u Rimu. Bolja od teniserke iz Srbije bila je Italijanka Sara Erani rezultatom 2:0, po setovovima 6:3, 7:5. Sara će se u nedeljnom finalu sastati sa boljom iz drugog polufinala Ivanović – Vilijmas.

J. Janković35
S. Erani67
Jelena Jankovic

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a onda je u trećem gemu Jelena Janković napravila brejk za 2:1, da bi Italijanka već u narednom došla do izjednačenja – 2:2. U nastavku seta Sara Erani je osvojila tri gema za redom, napravila brejk u šestom gemu, a potom stigla do prednosti od 5:2. U daljem toku seta brejkova nije bilo, pa je Erani rešila prvi set u svoju korist rezultatom 6:3.

Drugi set opet je bolje počeo za Jelenu Janković. Srpkinja je u četvrtom gemu napravila brejk, a potom stigla do velikih 4:1. U nastavku seta Sara Erani je vezala četiri gema, napravila dva brejka i preokrenula rezultat na 5:4. U Desetom gemu, kada je Italijanka servirala za meč, Srpkinja je vratila brejk, izjednačila na 5:5, ali je potom opet dozvolila oduzimanje servisa Sari, ova je to iskoristila, a potom i materiujalizovala stečenu prednost za konačnih 7:5 u drugom setu.

Sara Erani će se u nedeljnom finalu sastati sa pobednicom duela u kome se sastaju Srpkinja Ana Ivanović i Amerikanka Serena Vilijams.

Teme:   Jelena Janković, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti