10/05/15 - 16:25h

WTA Rim: Bojana u glavnom žrebu!

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u glavni žreb Mastersa u Rimu. Ona je u poslednjem kolu kvalifikacija sa 2:1 u setovima savladala Rumunku Moniku Nikolesku.

B. Jovanovski656
M. Nikolesku474
Bojana Jovanovski

Meč između Bojane Jovanovski i Monike Nikolesku trajao je dva sata i 34 minuta, a srpska teniserka sprečila je Rumunku da dođe do preokreta i plasirala se u glavni žreb takmičenja u Rimu.

Nikolesku je povela sa 2:0 na startu, ali joj je do kraja prvog seta Bojana dva puta oduzela servis i dobila ovaj deo meča sa 6:4, za vođstvo od 1:0 u setovima.

U drugom setu videli smo pet brejkova, a u trenutku kada je Nikolesku vodila sa 6:5, Bojana je prepustila protivnici servis gem i izgubila ovaj set. Rumunka je slavila sa 7:5 i izjednačila rezultat na 1:1.

Srpska teniserka sjajno je započela odlučujući deo meča. Povela je sa velikih 5:0, a onda dozvolila Rumunki da se vrati u meč i skoro izjednači rezultat. Pri vođstvu Bojane od 5:4, Nikolesku je servirala za izjednačenje, ali je Jovanovski uspela da dođe do brejka i iskoristi prvu meč loptu za 6:4.

Jovanovski je treća predstavnica Srbije u glavnom žrebu u Rimu pošto se tamo već nalaze Ana Ivanović i Jelena Janković.

Teme:   Bojana Jovanovski, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti