09/05/15 - 17:19h

WTA Rim: Bojana nakon preokreta u finalu kvalifikacija

Srpska teniserka Bojana Jovanovski plasirala se u finale kvalifikacija za Masters u Rimu. Ona je nakon preokreta eliminisala Ruskinju Alu Kudrjavcevu, sa 2:1 u setovima.

B. Jovanovski367
A. Kudrjavceva616
Bojana Jovanovski

Meč između Bojane Jovanovski i Ale Kudrjavceve trajao je nešto više od dva sata, a posle drame u završnici meča, srpska teniserka plasirala se u finale kvalifkacija za turnir u Rimu.

Ukupno 13 brejkova viđeno je na ovom meču, a pobednika je odlučio taj-brejk trećeg seta. Bojana je izgubila prvi set sa 6:3, a drugi dobila sa ubedljivih 6:1 i tako izjednačila rezultat na 1:1 u setovima.

U trećem setu Ruskinja je povela sa ubedljivih 5:1 i kad je izgledalo kao da je sve završeno, Bojana je uspela da se vrati u meč i izjednači na 5:5, a zatim i pređe u vođstvo – 6:5. Kudrjavceva se izborila za taj-brejk, koji je posle jedanaest odigranih peona pripao srpskoj teniserki.

Naredna protivnica Bojane Jovanovski biće Rumunka Monika Nikolesku koja je prethodno savladala Italijanku Jasmin Paolini, sa 2:1 u setovima.

Teme:   Bojana Jovanovski, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti