16/05/14 - 17:14h

WTA Rim: Ana Ivanović u polufinalu!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u polufinale Mastersa u Rimu! Srpkinja je u četvrtfinanom duelu savladala Španjolku Karlu Suarez Navaro rezultatom 2:1, po setovima 6:4, 3:6, 6:4, nakon dva sata i 19 minuta igre. Ana će se u borbi za finale sastati sa pobednicom duela Vilijams – Ženg.

A. Ivanović636
K. Suarez Navaro464
Ana Ivanovic

Ana je sjajno počela meč, napravila brejk u drugom gemu za 2:0, ali je odmah potom izgubila stečeno, pa je Suarez Navaro uspela da dođe do izjednačenja – 2:2, a potom je sa još dva vezana gema stekla i prednost od 4:2. U nastavku seta Srpkinja je preuzela inicijativu, izjednačila na 4:4, da bi u desetom gemu, novim brejkom, stigla do konačnih 6:4 u prvom setu.

Drugi deo igre počeo je sjajno za Španjolku. Karla je prvo napravila brejk na samom startu seta, a zatim isto učinila i u trećem gemu za velikih 3:0, da bi Ana brejkom u čevrtom gemu smanjila na 3:1. U nastavku seta nije bilo brejkova, a onda je Karla Suarez Navaro u devetom gemu još jednom oduzela servis Srpkinji i osvojila drugi set rezultatom 6:3.

Treći set bio je bez brejkova sve do pred sam kraj, tj. do devetog gema kada je Ana Ivanović oduzela servis Karli Suarez Navaro, a potom i materjalizovala stečeno za konačnih 6:4 u trećem setu.

Ana Ivanović će se u naredoj rundi sastati sa pobednicom duela Serena Vilijams i Šuai Ženg.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti