14/05/14 - 18:56h

WTA Rim: Ana bolja od Korne za osminu finala!

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u osminu finala Mastersa u Rimu. Srpkinja je u drugom kolu turnira savladala Francuskinju Aliz Korne rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (7:1), 7:5, nakon jednog sata i 48 minuta igre. Naredna protivnica srpske teniserke biće pobednica duela Šarapova – Puig.

A. Ivanović77
A. Korne65
Ana Ivanovic

Meč je bolje počeo za Anu, koja je u prvom gemu napravila brejk, stigla do prednosti od 1:0, a onda ga je i potvrdila za startnih 2:0. U nastavku seta Francuskinja je vratila izgubljeno i stigla do izjednačenja – 2:2. Peti gem priprao je Ani koja je novim brejkom stigla do 3:2, ali je Korne već u sledećem uzvratila i izjednačila. U sedmom gemu Srpkinja je opet napravila brejk, a onda je uspela i da ga potvrdi i stigne do prednosti od 5:3. Kada se očekivalo da to bude prelomni trenutak, Aliz Korne je u desetom gemu opet došla do izjednačenja, a potom je set morao biti rešen u taj-brejku. U “trinaestom gemu” Ana Ivanović je bila sjajna i lako rešila set u svoju korst rezultatom 7:6, dok je u taj-brejku bilo velikih 7:1.

U drugom setu počelo je “mirno”, a onda je u petom gemu Aliz Korne napravila brejk, a zatim ga i materijalizovala u šestom za prednost od 4:2. Ana Ivanović je u nastavku zaigrala bolje i agresivnije, te je u osmom gemu uspela da dođe do izjednačenja, a onda i u dvanaestom gemu, kada se očekivao taj-brejk, novim oduzetim servisom postavi konačnih 7:5 u drugom delu igre.

Ana Ivanović će se u narednom kolu sastati sa pobednicom duela Šarapova – Puig.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti